Асана

Асана — це стійке і комфортне положення тіла, що сприяє усвідомленому переходу людини на більш високий рівень свідомості. Класичні тексти з йоги говорять про те, що асана повинна бути «стхірам» — стійкою, «сукха» — легкої. Горакшанатх в «Сіддха-сіддханта падхаті» визначає асану, як стан перебування в своїй істинній формі, в спокійному свідомості.

Існує дуже багато різних асан; згідно йогическим текстам, Шива повідав людям 84 00 000 асан — стільки, скільки форм живих істот у Всесвіті. Однак, як правило, виділяють 84 (в деяких джерелах 32) основні асани, а з них 2 найважливіших — падмасану (позу лотоса) і Сіддхасане (поза сиддха).

Крім цього, існує також інше значення слова «асана» — «Пітх», місце, сидіння або підстилка, де виконується садхана. Така асана може бути зроблена з різних матеріалів, при цьому важливо, щоб вони не були електропровідниками. Вважається, що земля може поглинути прану або, навпаки, наділити нею, все залежить від того, як підготувати асану.

Для різних садхана рекомендують використовувати асани з певних матеріалів, це можуть бути кушасана (з трави куша, продається в Індії), камбал (з щільної вовняної тканини), бакхамбар (з шкури тигра), мрігачхала (зі шкіри оленя) і ін. Є також асани, сформовані з бхабхута (попелу). Для Садхани кожного Божества також існують свої різновиди асан, з певного матеріалу і певного кольору. По суті, асану для сидіння можна порівняти з продовженням власного тіла. І, відповідно, так само, як садхака очищає фізичне тіло, здійснюючи обмивання, виконуючи шат-карми, потрібно очистити і місце, на якому він практикує. Подібні практики в сампрадаї виконують ініційовані адепти, розвиваючі ті чи інші містичні здібності.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *