Авадхута і Дживанмукта Гіти

Авадхута Гіта (Devanagari:, IAST: Avadhūta Gītā) —
стародавній індійський філософський текст, що відноситься до традиції Адвайта
Веданти (філософії недвоїстості) і, за переказами, повіданий Богом
Даттатрейей своєму учневі Картике. Традиція відносить текст до часу
ще до нашої ери, хоча західні вчені вважають, що текст почав ходіння
у записах близько 910 ст. ст. н. е. (що не виключає багатовікову усну
передачу до цього).

Авадхута Гіта являє собою виклад вчення про єдність Брахмана
(БогаАбсолюту) й Атмана (душі) осягається за межами будьяких
інтелектуальних концепцій і обусловленностей. Це «позамежне»
знання, висловлюючись сучасною мовою, «екстремальна» Адвайта.Всім привіт. Пропоную почати розмову про такому предметі, як ХатхаЙога. В даному пості ми поговоримо про її фундаментальних складових, а також про те для якого саме контингенту людей ця практика, насамперед, розрахована
Почнемо як завжди з витоків історіїі що ж ми бачимо:

<< Першим систематизованим керівництвом, що дійшли до нас на сьогоднішній день, є ЙогаСутри. Їх авторство приписують ріші (Мудреця) Патанджалі.

Термін «Класична Йога» означає, що робота з тілом і свідомістю заснована на постулатах саме цієї системи, а не її пізніших модифікацій (наприклад, Тантри). Відомі також історичні прецеденти, коли пріоритет Патанджалі оспорювався.

Зберігся, наприклад, деякий текст під назвоюТирумантирам‘, написаний Тирумуларом який, як кажуть деякі дані, був сучасником Патанджалі. В цьому тексті він згадується, як співучень Тирумулара і учасник літературних диспутів, за яким і датувалося час його життя

Якщо копнути глибше в історію, то можна прийти до висновку про те, що достовірне походження йоги науці поки не відомо, хоча при розкопках міст протоіндійської цивілізації МохенджоДаро і Хараппи (вік яких аналогічний першим династій Стародавнього Єгипту) були знайдені так званідрукз зображеннями асан, які мали по видимому, ритуальне призначення…>>(В. С. БойкоЙога. Мистецтво Комунікації‘. стор. 7,8)

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *