Для чего ходить прямо, ровно?

Чим рівніше ми ходимо і сидимо, тим менше сил наше тіло витрачає на боротьбу з гравітацією, на утримування тіла в вертикальному положенні.

На практиці, не у всіх і не завжди виходить тривалий час утримувати спину рівною.

Буває, просто недостатньо розвинені м’язи, які беруть участь в підтримці вертикального положення тіла. Можна сформувати м’язи — є спеціальні комплекси вправ — можна в домашніх умовах, самостійно або в спортзалі, в тренажерному залі. При цьому внутрішні, глибокі невеликі м’язи, найближче розташовані до центральної осі тіла, зазвичай залишаються непорушними. Для їх формування тренажери і звичайні вправи не підходять. Вони залишаються в колишньому стані. Та й на м’язи, навколо яких фасція втратила еластичність, також вправи не надають очікуваного ефекту.

Або м’язи розвинулися, але їх форма, пропорції відповідають потребам людини, під час їх формування. Наприклад, у боксерів дуже потужна шия, голова при цьому як би ховається в тілі, трохи попереду. Відповідно, вся тілесна структура компенсує відхилення голови від центральної частини, від центральної осі тіла. Компенсує — це значить, що в тілі є ще, як мінімум, два відхилення від середньої осі. Наприклад, груди назад відхиляється, виводячи плечі вперед, і таз виходить вперед.

В обох випадках в тілі створюється конфлікт між м’язами і тканинами тіла, згинати нас і розгинати, тоді це внутрішнє відчуття конфлікту переноситься на життя, створюється відчуття, що життя — це постійна боротьба.

А коли все тіло гармонійно співпрацює з прямоходінням, тоді життя стає дуже легкою — потрібно менше сил, щоб утримувати тіло у вертикальному положенні, не витрачаються сили на постійне розгинання затиснутих, нерозвинених м’язів, які втратили еластичність сполучних тканин. Менше затискачів в тілі — краще підходить до клітин тіла кисень, харчування. І це теж створює відчуття легкості, світла, простору. Погляд прояснюється. В очах починає відбиватися душа, а не уявний зміг. А через очі ми найлегше можемо побачити душу людини, його глибину.

Чи можемо ми просто захотіти випрямиться і відразу це зробити, випрямитися? Чи можемо. У всякому разі, за нас цього ніхто не зробить. Тільки з мого досвіду, випрямлення — це не один раз зроблене дію, це шлях. Шлях до розслаблення, до змін, до більшої життя, до великих можливостей, до великих почуттів, до великих думок. Це можливість переходу від горизонтального до вертикального виміру життя.

Те, як виглядає наше тіло, яким воно є, в яких місцях стисло, де розтягнуто, все викривлення — це все відображення нашого життя, нашого характеру, наших дій, думок, почуттів, звичок …

А це означає, що, змінюючи щось в тілі, ми стикаємося з набагато більшими змінами, ніж можемо собі уявити. Якщо ж ми до цих змін не готові і не приймаємо їх в своє життя, то тіло повертається до того стану, в якому комфортніше утримувати обраний нами спосіб думати, відчувати, жити.

Зворотне теж відбувається: змінюємо розум, а тіло утримує нас в колишніх рамках. Для тіла потрібно більше часу, щоб змінитися, ніж для розуму. Тіла можна допомогти. З цим працюють техніки глибокого масажу, спрямовані на зміну структури тіла.

Хочете випрямитися? Це дуже захоплюючий процес, з безліччю відкриттів і змін.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *