Йога-комплекс для початківців, або що важливо знати при побудові комплексу з йоги?

Ви відчули, що вже можете викладати йогу або хочете побудувати ефективний комплекс для особистої практики? Тоді ця стаття буде вам корисна.

Основні принципи побудови йогакомплексу для початківців!

Перш ніж почати, хочу зазначити наступне, якщо людина приходить до вас на йогу щоб поправити проблеми зі здоров’ям, які вже проявилися, краще порадити йти в клас йогатерапии. Керуйтеся принципомне нашкодь, оскільки ви не є фахівцем у цьому питанні. Регулярні заняття асанами йоги можуть запобігти безлічі хвороб, але стверджувати, що вони вилікують хворобу не варто. Всі люди різні і у кожного є безліч особливостей.

Ваш йогакомплекс повинен бути побудований так, щоб початківці практики різних рівнів могли відчути ефективність заняття.

Початківціце не тільки ті, хто прийшов на йогу вперше, але і ті, хто вже займаються давно, при цьому мають багато закрепощений в тілі або ті, хто має хорошу фізичну підготовку, а з йогою дружать недавно. Термін «початківець» дуже широкий. Також потрібно враховувати, що люди, що прийшли на заняття, можуть бути різного віку.

Асани повинні виконуватися на розігріте тіло. Це одне з найважливіших правил. Коли тіло підготовлено до практики, це зменшує ризик виникнення травм. Відмінно розігріває тіло комплекс «Сурья намаскар», різні віньяса і крійя, пози стоячи і баланси. Є різні варіанти освоєння асан. Пояснювати виконання потрібно від простого до складного. Слід звертати увагу займаються на те, що б вони прислухалися до власних відчуттів. Йогаце не змагання.

Йогакомплекс для початківців повинен опрацьовувати тіло у всіх напрямках рухливості.

yoga, йога, практика йоги, поза ступи, йогакомплекс, комплекс з йоги

Силові вправи йдуть в балансі з гибкостными. Але є також думки, що в початкових групах краще давати більше навантаження на силу, щоб зміцнити м’язи, надалі це допоможе робити фіксації в асанах довше. Слід почати з динамічних зв’язок, а потім переходити до статичних вправ. Якщо ви хочете проводити спеціалізовані практики, на конкретні напрямки розвитку тіла, то такі заняття підходять для семінару. Туди точно прийдуть ті, кому це потрібно і цікаво.

Ніколи не забувайте про принцип компенсації. При виконанні різних технік йоги, може виникнути дисбаланс в тілі. Це може відбуватися ізза того що було вплив на неприродні напрямки рухливості та інші відхилення від фізіологічних параметрів і анатомічних особливостей тіла. Щоб тіло і розум були в гармонії, потрібно виконувати компенсуючі вправи на противагу попереднім. Наприклад, після прогину тому, варто зробити нахил вперед або після баддхаконасаны (широке розкриття тазостегнових суглобів), рекомендується зробити гомукхасану (протилежний напрямок рухливості). При виконанні фізичного навантаження враховуйте два види компенсацій: м’язові і суглобові.

Це загальні рекомендації у будь практиці, особистої і в якості викладача варто їх дотримуватися. Тепер розглянемо схему проведення заняття, яка може стати для вас опорою.

1. Налаштування на практику.

йога для початківців, хатха йога, асани, йогакомплекс, комплекс з йоги

Займає приблизно 5% від усього заняття. Необхідна для того, що б людина змогла перейти від всіх турбот, які його оточують і зануритися в практику. Налаштуватися допомагає мантра Ом, спокійне дихання, усвідомлення себе, спроба відчувати свій поточний стан, спокійні слова викладача, а також відповідна музика.

2. Розминка.

Найважливіша частина, яка може визначити ефективність усієї практики. На неї слід відвести не менше 30% загального часу заняття. Найкраще розминати тіло знизу вгору. Добре підійде суглобова гімнастика. Обов’язково включіть вправи для шиї. Якщо мало часу, то важливо опрацювати хребет у всіх напрямках. Іноді давайте йогу для очей. Використовуйте розігріваючі тіло техніки.

3. Основний блок.

Це асани які дозволять опрацювати тіло і як наслідок розум. Близько 40% часу йде на цю частину заняття. Приблизна послідовність виглядає так:
асани стоячи
пози лежачи на животі та спині
вправи сидячи і на розкріпачення кульшових суглобів
нахили і скрутки
асани, скрутки, йога, хатхайога, йогакомплекс, комплекс з йоги

Якщо часу мало, то виключаємо пози лежачи. Тут можна пробувати робити короткі зв’язки вправ на одну, а потім на іншу сторону. Варто максимально детально пояснювати виконання і відбудову асан, це допоможе уникнути багатьох помилок у початківців практиків. Слідкуйте за займаються, якщо необхідно і є можливість, пропонуйте скористатися додатковими пристроями, такими як ремінь і блок для йоги.

Добре також промовляти історії деяких асан і як вони впливають на людину. Ця хитрість допоможе втриматися довше в положенні і може надихнути на вивчення інших аспектів йоги.
Дуже важливо плавно входити в асану, потім фіксувати, починаючи від трьох циклів дихання, а також дуже важливо плавно виходити з асани.

Якщо щось не виходить виконати, це не означає, що потрібно кидати практику, це означає, що слід адаптувати її під себе. Про це також можна повідомити займаються, при нагоді, і порекомендувати подивитися на цю тему фільм Поля Гріллі «Анатомія йоги».

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *