Йога Туммім — ідеальна практика для наших широт

Найдивовижніше в екзотичній, вражаючою йоги Туммім, що це не якісь полупроверенные легенди «з нетрів Індостану», а науково доведені факти, неодкратно спостерігалися нашими та західними вченими в контрольованих умовах. У йоги Туммім чимало російських послідовниківі навіть є майстри. Матеріал блогу покликаний в цілому змалювати картину цієї практики, а практичне застосування рекомендується під наглядом досвідченого ведучого, носія традиції: тобто лами в традиції тибетського буддизму Ваджраяни. Адже одна справамокрі простирадла спиною сушити, а іншепрактикувати витончену «Йогу Внутрішнього тепла», та ще й вміти передати ці не завжди зрозумілі розумом практики іншим людям. На жаль, при неправильному використанні йоги Туммім можна загинути від переохолодження! Гарантія безпеки лише отримання навичок від справжнього Майстра.

До чого мені благородний шовк
І тонка, м’яка шерсть?
Найкраща одяг
Зігріваючий вогонь блаженства Туммім
(пісні Міларепи)

Йога Туммім відноситься до тих, що прийшли до нас з холодного і суворого Тибету «Шести Йогам Наропи», які включають також Йогу усвідомлених сновидінь, Йогу перенесення свідомості в момент смерті і інші витончені практики. (Більш докладно про традиції Туммім можна почитати тут). Йога Внутрішнього теплатобто, як раз Туммім6ступінчастою системі початкової, попередньої. І ця йога дійсно доступна багатьом, і ніяких особливих даних: загостреного інтелекту або видатної духовної силидля неї не потрібно, принаймні на перших порах.Спробувати Туммім може коженза умови нормального фізичного здоров’я, звичайно. З іншого боку, як відзначають практикуючі, що належать до буддистським традицій, для того щоб практика стала повноцінною системою духовного розвитку, серйозно зацікавився потрібно пройти особливі підготовчі практики (у т. ч. Ньондро) і посвяти, які гарантують, з одного боку, автентичність отриманих знань, а з іншого створюють подушку безпеки в роботі з потужними, іноді повністю трансформирующими життя і свідомість, енергіями. Як і у випадку з Хатхайогою, це вічне протиборство «фізиків», які хочуть знати і пробувати, і «ліриків», які запевняють, що без цілого ряду присвят від просвітленого Вчителя, релігійної віри в принципи практики і щедрого благословення понад мало чого досягнешхіба що, і правда, пару простирадл на спині висушиш, на потіху собі та іншим.

Суть самої практики в тому, що ми вибираєте відокремлене місце на природі (цю йогу не можна перетворювати на шоу!) і виконуєте послідовність фізичних (ТрулКхор), дихальних (Агнісарапранама та інші) і медитативних (візуалізація каналів Іди і Пінгали) вправ. Деякі майстри Туммім (такі, як найвідоміший вітчизняний практик Ринад Мінвалєєв) навіть розкривають такі послідовності для бажаючих спробувати свої сили!

Який же результат усього цього? Перший і самий помітний результат, що такі техніки, як ступеневу дихання або Агнісара дійсно призводять до підвищеного виділення теплаі навіть якщо ви не відчуєте в собі сили сушити мокрі простирадла на морозі, то саме тіло напевно зігріється. В принципі, таке відкриття не нове ні для кого, хто захоплено практикував звичайні йогівські пранаями. Але є і інші моментиспеціальні візуалізації, які використовуються в йозі Туммім, скорочують кількість сторонніх думок, ведуть розум станом однонаправленості, медитації.

Захопившись практикою, ви в якийсь момент забудете і про холод, і про ваші плани добре зігрітися, так і про все на світі. Приходить стан цілісності, зосередження в повному спокої і розслабленні. Ви одночасно внутрішньо зібрані, і зовсім відпустили все (включаючи вічне заклопотаність своїм здоров’ям). Це вкрай цілющана всіх рівнях! — стан розуму. У повсякденному житті такі практики послаблюють ідентифікацію «я» з тілом (яка у філософії Йоги вважається помилковою!). Досвідчені практикуючі йоги Туммім переживають глибокі медитативні стани: Самадхі тощо, в яких можуть знаходитися тривалий час. Буддисти, практикуючі Шість йог Наропи, розвивають у собі майже надлюдську можливість до співчуття, зосередження і мудрості, нарівні з видатними православними святими. А контроль над розумом і духовна чистота точно гарні в будьяку погоду, в будьякий сезон і на будьяких широтах!

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *