Медитація від Стіва Джобса

Недавня стаття в іменитому Financial Times досить конкретно описує техніку медитації генія. Її написав офіційний біограф Стіва, Уолтер Айзексон. Оволодіти цим способом медитації може кожен, достатньо лише двох кроків.

«Спостерігайте, як постійно неспокійна ваш розум. Спроби упорядкувати хаос думок ні до чого не ведуть. Тільки спокійне спостереження змусить ваш розум текти по потрібному руслу, а не зриватися вниз водоспадом емоцій». Стів Джобс

Усвідомленістьось, ніж займав свій розум Джобс під час медитації. Багато років практики зробили його розум чітким і гострим, а головнекерованим. Саме так він залишався першим серед рівних, просто відсікаючи непотрібні думки і розганяючи геть туман, яким оповитий розум кожної людини.

Останні нейронаучные дослідження показали, що медитативні техніки (які, між іншим, практикуються на Сході протягом декількох тисяч років) дійсно здатні надати благотворний вплив і на розум, і на тіло. Стів Джобс став першою людиною в західній корпоративній культурі, на своєму прикладі показав дієвість подібних практик. Після неймовірного успіху практично кожного придуманого Стівом продукту ніхто вже не міг просто так відмахуватися від плюсів, які дає медитація. Найбільші корпорації, такі як Target, Google, General Mills і Ford, почали вводити для своїх співробітників обов’язкові курси східних практик.

Ось та техніка, якою користувався Стів Джобс протягом усього життя: як і все геніальне, вона дуже проста.

КРОК 1. Сядьте, схрестивши ноги, в тихому місці, бажано на низькій подушці, щоб зменшити навантаження на спину. Зробіть глибокий вдих.

Закрийте очі і прислухайтеся до свого внутрішнього монологу. Думки, що обертаються у вашій голові весь час: на роботі, вдома, перед телевізором. Не намагайтеся зупинити їх. Цей рух так званого «мавпячого розуму». Просто відсторонено спостерігайте, як він стрибає від однієї думки до іншої. Цього спостереження потрібно присвятити тиждень. П’яти—десяти хвилин в день буде цілком достатньо.

медитація, як медитувати, медитація Стіва Джобса

КРОК 2. На початку другого тижня техніка трохи змінюється. Зосередьтеся на тій частині вашого розуму, що спостерігалаповільно і відсторонено. Ця частина відповідальна за сприйняття речей цього моменту. Більшість з нас віддає собі звіт в цьому тільки тоді, коли відчуває дійсно щось вражає, щоте, що зупиняє їх вічно скаче «мавпячий розум». Після того, як ви усвідомлюєте другу частину своєї свідомості, пробуйте керувати нею і направляти її. Постарайтеся сповільнити ваш «мавпячий розум». Заспокойте його.

«Ваша інтуїція стає неймовірно сильною. Речі набувають чіткість, зараз сприймається в повній мірі, без досвіду минулого і призми майбутнього. Розум отримує нові ресурси для освоєння єдино існуючого просторусьогодення». Стів Джобс

Ви зрозумієте, коли почне виходити. Переносити увагу на навколишню дійсність стане набагато простіше. Під час практики ви будете помічати такі дрібниці, як дихання, струм крові. Повітря на вашій шкірі. Відкривши очі, ви побачите навколо кілька світ, що змінився. Він буде позбавлений звичного оціночного сприйняття. Світ просто є. Ви просто існуєте.

Ця практика дійсно може зайняти тривалий час. Але вона того дійсно варте.

Повністю піде стрес. Всі початки нових неприємностей не зможуть перетворюватися в сніжний ком, захоплюючий вас з головою. Вони залишаться там, де ви зможете контролювати їх повністю. Зникнуть проблеми зі сном. Двохтрьох хвилин буде достатньо для того, щоб перевести свідомість в режим відпочинку. Прокидатися, відповідно, також стане набагато простіше.

З допомогою цієї техніки Стів Джобс побудував одну з найбільш успішних корпоративних імперій нашого століття. Допоможе вона вам впоратися з власним життям? Навіть не сумнівайтеся.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *