Практика медитации в Сахаджа Йоге

Стан медитації легко досягається регулярним застосуванням кількох простих прийомів, які запропонувала Шрі Матаджі. Насамперед, медитуючий повинен використовувати фотографію Шрі Матаджі, для того щоб отримувати вібрації, які можна відчути прохолодний, легкий вітерець на долонях і тімені.

Двічі в день, вранці і ввечері, намагайтесь отримати користь з цих вібрацій: поставте фотографію в тихому, чистому місці, де ви зможете без перешкод медитувати щодня. Поставте запалену свічку перед портретом і сядьте зручно, обличчям до фотографії. Поклоніться Шрі Матаджі, підніміть Кундаліні і виконайте бандан. Руки вільно покладіть на коліна долонями догори. Закрийте очі і зосередьте увагу на тімені, не напружуючи його. Вибачте всіх і себе. Спробуйте відчути, що ви вбирає вібрації, що виходять від фотографії.

Фізично ви можете спочатку відчути деяке тепло або поколювання в пальцях або в тілі. Це цілком виразно показує, які чакри блоковані. Це відбувається тоді, коли Кундаліні починає випалювати забруднення, які блокують чакри, це хороший знак. Через деякий час, тепло або поколювання, зміняться прохолодою. Це свідчить про те, що тепер вібрації течуть безперешкодно.

Часто бувають неоднакові вібрації на долонях. Тоді необхідно збалансувати стан нашого тонкого тіла. Перевірте на руках рівновагу стану лівого і правого каналів (на одній з рук більше тепла або ви не відчуваєте на ній вібрації). Необхідно збалансувати стану, як це зробити написано тут.

На ментальному рівні ви можете спочатку виявити, що ваші думки блукають у минулому або планують майбутні події. Спробуйте поспостерігати за ними і дайте їм піти. Через деякий час ви можете потрапити в інтервал між двома думками і досягти стану глибокої медитації, тобто повного безмыслия. При цьому ефективно головний мозок відпочиває і розслабляється вся нервова система.

Якщо раптом з’являться думки, відкрийте очі і дивіться деякий час на фотографію Шрі Матаджі, запам’ятайте образ Шрі Матаджі, закрийте очі і помістіть образ Шрі Матаджі над тім’ям. Знову встановиться безмыслие. Якщо вам вдасться побувати в безмыслии кілька хвилин, цього цілком достатньо для вашого зростання.

Для досягнення стану безмыслия рекомендується використовувати наступні молитви (затвердження): «Шрі Матаджі, будь ласка, увійди в моє серце», «Я прощаю всіх», «Шрі Матаджі, будь ласка, навчи мене не думати під час медитації». Дуже важливо не ототожнювати себе ні з чим, окрім Духа і весь час тримати увагу над тім’ям. Подумки повторюйте: «Шрі Матаджі, я — Дух».

Спостерігайте за диханням, яке поступово заспокоюється і сповільнюється. Входження в медитацію особливо залежить від стану центрів в районі печінки, серця і голови, тому ви можете пробувати наступну послідовність тверджень. Покладіть ліву руку на печінку і просите: «Шрі Матаджі, будь ласка, очисти мою увагу, увійди в мою увагу». Потім поверніть ліву руку у вихідне положення, праву покладіть на серце і просите: «Шрі Матаджі, будь ласка, відкрий моє серце, очисти моє серце, увійди в моє серце». Потім праву руку покладіть на лоб і говорите: «Я прощаю себе, я прощаю всіх. Шрі Матаджі, будь ласка, чи в моїй голові». Тримати руку на чакрі потрібно до тих пір, поки ви не відчуєте, що поглиблення медитації досягла максимуму.

Направивши частину уваги до основи хребта, буде ефективно сказати: «Шрі Кундаліні, піднімися в Сахасрару, будь ласка». Потім, направивши частину уваги на серце, сказати: «Шрі Матаджі, з’єднай мене з Всепроникаючою Енергією Любові, будь ласка». Якщо увага починає стежити за відчуттями, говорите: «ні, Ні, не це».

Дуже важливо не прикладати ніяких зусиль і нічого не чекати. Слід лише віддатися на волю своїй Кундаліні і Шрі Матаджі. Не боріться з вашими думками, спробуйте просто спостерігати їх і дайте їм піти. Поступово ви виявите себе в стані свідомості, без думки, без жодного зусилля.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *