Тантра Махамудры

Тантра дуже популярна, але мало хто розуміє її справжнє значення. Деякі люди заперечують існування тантричних повчань Будди, в той час як інші зловживають ними заради досягнення мирських задоволень. Крім того, існують люди, що помиляються щодо союзу Сутри і Тантри, помилково вважаючи, що ці два вчення суперечать один одному. У «Короткої Корінний Тантрі Херуки» Будда говорить:

Вам не слід нехтувати практикою Вищої Йога-Тантри,
Замість цього вам слід зрозуміти, що вона має глибоке значення
І є самою суттю Буддадхарми.
Коли ми зрозуміємо істинний сенс Тантри, у нас не буде підстав використовувати її не за призначенням, і ми побачимо також, що немає ніяких протиріч між навчаннями Сутри і Тантри. Практика Сутри закладає фундамент для практики Тантри, а практика Тантри є швидким методом досягнення кінцевої мети, яка визначається у навчаннях Сутри. Наприклад, у своїх повчаннях Сутри Будда закликає нас звільнитися від прихильності, а в настановах Тантри він закликає нас трансформувати нашу прихильність в шлях прихильність в шлях духовного розвитку, є швидким методом звільнення від прихильності! Тому вони являють собою метод виконання завдань, поставлених у вченні Сутри. Як говорилося вище, всеосяжне співчуття, що розвивається з допомогою практики вчення Сутри, і мудрість Тантри Магамудри, що досягається за допомогою практики навчань Тантри, подібні до двох крил птахи. Для птиці в рівній мірі важливі обидва крила. Точно так само, і Зранку, і Тантра в рівній мірі важливі для тих, хто прагне до просвітлення.

Тантра – це вид внутрішньої реалізації, функцією якої є запобігання появи звичайних поглядів і концепцій та розвиток чотирьох видів абсолютної чистоти. Тантричні тексти Будди теж називають Тантрой, тому що в них викладені тантричні практики. Але Тантра, як така, це внутрішня реалізація, яка захищає живих істот від звичайних поглядів і концепцій, що представляють собою корінь самсарического страждання. Тантра, Таємна Мантра і Ваджраяна – це синоніми. Чотири абсолютні чистоти це: чисте оточення, чисте тіло, чисті насолоди і чисті діяння Будди.

Для живих істот мирські насолоди – це головна причина посилення прихильності, і тому вони є головною причиною множення і ускладнення проблем. Для того щоб можна було запобігти розвиток прихильності в результаті переживання мирських насолод, Будда дав Тантру як метод, що дозволяє трансформувати мирські насолоди в духовний шлях, що веде до просвітління. У відповідності з різними рівнями цієї трансформації, Будда дав чотири рівня, або класу, Тантри: Тантра Дії, Тантра Здійснення, Йога-Тантра і Вища Йога-Тантра. Перші три називаються «нижні Тантри». У Вищій Йога-Тантрі Будда дав найглибші настанови про те, як трансформувати сексуальне блаженство в швидкий шлях до просвітління. Оскільки ефективність цієї практики залежить від уміння з допомогою медитації направляти і розчиняти в центральному каналі внутрішні вітри, Будда не давав цих настанов у нижніх Тантрах. У нижніх Тантрах Будда вчив, як з допомогою уяви трансформувати в шлях до просвітління всі інші мирські насолоди, що є більш простим варіантом практики Тантри.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *