Виды асан

Для зручності розуміння послідовності входження в практику йоги, розділимо асани на кілька груп і виділимо три види асан:

1. асани для початківців йогів

2. асани для йогів середнього рівня підготовки

3. асани для досвідчених практикуючих йогів

Асани для початківців йогів рекомендується виконувати тим, хто до цього ніколи не займався йогою, або тим, хто з якихось причин ослаблений або хворий і просто не зможе виконувати більш складні практики. Ця група включає елементарні асани, призначені для фізичної та духовної підготовки до більш складних асан і медитативним поз.

Вони також ефективні, як і асани пропоновані для досвідчених йогів, і варто зазначити — дуже корисні для фізичного здоров’я, зміцнення фізичного тіла. Асани для початківців включають в себе два різновиди паванмуктасаны, а також предмедитативные асани і асани для медитацій.

Види асан

Види асан

Види асан

Наступний вид асан для йогів середнього рівня підготовки включає в себе асани, які можливо будуть дуже важкі для йогів, навіть з упевненістю виконують асани для початківців. Виконуючи ці вправи, йогу потрібно набагато більша зосередженість, врівноваженість і координація рухів, включаючи дихання. До цієї групи відносяться асани типу йога-мудра,

Види асан

Види асан

Види асан
комплекс сур’я-намаскар та ін.

Асани для досвідчених практикуючих йогів рекомендується виконувати тільки тим, хто вже досконало опанував асанами для початківців і досить добре навчився керувати м’язами свого тіла і нервовою системою, а також у твердо закріпився у виконанні асан середнього рівня.

Практика цього виду асан вимагає набагато більшого терпіння, обережності і концентрації уваги. Якщо асани для початківців можна освоїти самостійно, то ці асани рекомендується виконувати виключно під керівництвом грамотного і досвідченого інструктора.

Прикладом даного виду асан може служити маюрасана.

Види асан

Крім того, асани бувають як статичні, так і динамічні.

Динамічні асани – це ті асани, які потребують енергійних рухів тіла при їх виконанні. По суті це фактично гімнастичні вправи. Мета таких асан привести м’язи і суглоби в розслаблений стан, а також поліпшити циркуляцію крові в застояних частинах тіла. Такі асани зміцнюють м’язи і шкіру, покращують роботу видільної системи, роботу легенів і перистальтику. Вони дуже корисні для початківців йогів. Прикладами асан динамічного виду можуть бути такі як, паванмуктасана, сур’я-намаскар, бхуджангасаны, динамічні зв’язки пашчимоттанасаны та ін.

Види асан

Види асан

Статичні асани зазвичай виконуються взагалі без рухів, або з дрібними незначними рухами; тіло фіксується в одному положенні від декількох секунд або циклів дихання до кількох хвилин. Статичні асани дуже м’яко розминають м’язи, а також внутрішні органи і залози, і розслаблюють нервові тканини тіла. При цьому розум наводиться в спокійний стан, готуючи практикуючого до однієї з вищих ступенів йоги, медитації. Деякі з таких асан дуже ефективні для приборкання розуму, відволікання його від об’єктів почуттів. Інші асани виробляють в тілі стійкість і нерухомість, готуючи його до технік медитації.

Під час практики асан статичного виду дихання зазвичай повільний і спокійний, практикуючому при цьому необхідно зосередити увагу на окремій частині тіла, відповідно до виконуваної асаной. До статичних можна віднести такі форми, як сарвангасана, ширшасана,

Види асан

Види асан

Види асан

пашчімоттанасана та ін.

Будьте гранично обережні, бережіть себе, своє тіло, не намагайтеся відразу зробити супермодну асану, таку як на картинках в йога-журналах, готує своє тіло поступово, помірно збільшуючи навантаження. Пам’ятайте, одне з перших правил в йозі – АХІМСА (ненасильство, незаподіяння шкоди).

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *