Застрять в шаматхи

Мумія ченця Лоунга Продаенга, який «застряг в шаматхи», у 1979 році, у віці 69 років. Він став ченцем за 19 років до цієї події. Тобто вже в досить зрілому віці, і менш ніж за двадцять років, практикуючи буддійську медитацію школи тхеравади одного разу усамітнившись у своїй келії, поринув у глибоку медитацію з якої досі не повернувся. Його тіло все ще перебуває в тій позі, в якій його виявили 33 роки тому.
Його сучасники з кола його спілкування стверджують, що до того як він постригся в ченці, був не самим хорошим людиною: корисливим, дратівливим і далеко не завжди чесних на руку. Стверджується що в чернецтво його привело бажання покаятися.Є ось такий цікавий текст. Цитую:
«Якщо знаєш, як медитувати, але не знаєш, як бути вільним, — чим ти відрізняєшся від медитативних божеств?». Божества медитації — це істоти, які застрягли в найвищих рівнях сансари, званих «пік буття». Вони медитують, але не будьте такими, як вони.

У Бангкоку є кілька нещасних прикладів медитаційних божеств, теоретично званих архатами. Тіла кількох ченців зберігаються в стані, в якому вони не живі і не мертві; досконалий приклад уміння медитувати, але при цьому невміння бути вільним. Минуло вже кілька років відтоді, як вони відійшли і залишаються в заблокованому стані. Вони знаходяться в «замороженої порожнечі», у стані припинення, якому не дають розчинитися. Це стан припинення відбувається перед тим, як людина дійсно «відходить».

Коли я був у Малайзії, з Бангкока чернець повернувся і сказав: «Мій вчитель все ще перебуває там у своєму тілі. Він виглядає точно так само. Він не гниє. Він не розкладається. Я не наважуюсь спалювати його, тому я повернувся». Такі люди знаходяться в медитації, а не звільнення. Коли говорять, що неможливо досягти просвітлення шляхом шаматхи, мається на увазі саме це. У шаматхи завжди є точка відліку. Ці істоти застигли в цій точці відліку, яку нічим не зламати, як тільки ви напрактикуетесь в ній. Звичайно, такий стан медитативної поглиненості справляє сильне враження, але перебування в одній стабільної думки не можна назвати звільненням.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *